Skip to main content

Zabezpieczenie emerytury i przyszłość dzieci

Jak zadbać o naszą przyszłość?

System emerytalny, który funkcjonuje w Polsce jest wzorowany na systemie niemieckim z końca XIX wieku. Cały świat dynamicznie się zmienił, a emerytury nadal bazują na demografii. Pracujemy na obecnych emerytów licząc, że na nas będą pracować przyszłe pokolenia. Tylko jak pokazują dane o urodzeniach i zgonach, nie ma 3 wyżu demograficznego. Za 20-30 lat, większość obecnie pracujących po przejściu na emeryturę zobaczy jedynie między 15% a 30% tego co zarabiali na etacie. Dasz radę utrzymać swój standard życia otrzymując ~1/4 swojej wypłaty

Natomiast jeśli chodzi o przyszłość dzieci. Studia kosztują – zwłaszcza gdy nasze pociechy zechcą studiować za granicą, ale to nie koniec wydatków – po studiach też każdy chce pomóc dzieciom jak może.

Po co obciążać wtedy budżet i brać kredyty, jeśli można niewielkimi nakładami zacząć gromadzić na to środki od urodzenia naszych pociech?

Sprawdź, jak mogę Tobie pomóc

Wealth Management to kompleksowa opieka

O mnie

Specjalista w branży doradztwa finansowego, wealth managementu oraz podatków posiadający Europejski certyfikat EFA/EFPA II-go stopnia. 15 lat w branży. Prelegent na licznych konferencjach. Sam aktywnie inwestuje w nieruchomości, surowce, rynki kapitałowe i zabytkowe samochody, stawiając zawsze w pierwszej kolejności na bezpieczeństwo i dywersyfikację, w drugiej na stopę zwrotu. Jego materiały edukacyjne na social mediach mają (jak dotąd) 19 milionów wyświetleń.

Kontakt

Potrzebujesz porady?
Umów się na konsultacje:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych zgodnie z polityką prywatności